Drenthe...het land van hunebedden, heide en bossen.
Op de grote stille heide dwaalt de herder eenzaam rond...de tijden zijn wel veranderd want die herder loopt tegenwoodig te twitteren om al zijn of haar volgers op de hoogte te houden en de herders hebben ook een gezamenlijke website. De boswachters twitteren en facebooken het ene bericht na het andere zodat we over hun schouder mee kunnen kijken.
Het Drents museum heeft een enorme facelift ondergaan en staat weer helemaal op de kaart met spraakmakende exposities. U kunt hier ook in de rijke historie van Drenthe duiken.
Hunebedden...die moet je toch een keer gezien hebben. De grootste staat in Borger, daar hebben ze een groot informatiecentrum en museum omheen gebouwd maar vanaf onze camping kunt u zo naar het hunebed van Westervelde lopen, de wandelroute ligt klaar. U kunt per fiets naar Steenbergen rijden, daar ligt een fraai hunebed in een mooi gebied en de fietstocht voert verder langs adembenemend mooie plekjes.
Want...heel mooi hoor die knooppunten. Natuurlijk verkopen wij de knooppuntenkaart van Noord Drenthe. Maar...er is zoveel meer, wij weten de mooiste plekjes en delen dit graag met u via onze eigen fietsroutes die vanaf de camping starten. Die krijgt u op verzoek gratis van ons omdat het onze missie is om fietsers er van te overtuigen dat de kop van Drenthe gewoon heel erg veelzijdig en mooi is!
Heide...daar hebben we nog steeds heel veel van..ook in de kop van Drenthe vindt u verswchillende heidevelden. Heel vroeger lag onze camping ook in een heel grot heidegebied. Herders dwaalden hier rond met hun schapen en de heideplaggen werden weer gebruikt als mest. Door overbegrazing en veel te veel plaggen steken veranderde het gebied in een grote zandbak en kregen ook met name de boeren last van stuifzand. Grote stuifzandduinen ontstonden en om verdere verstuiving tegen te gaan werden er dennen geplant. En zo....is het gebied de Langeloërduinen ontstaan. En hier en daar zijn er vlak bij de camping nog heideveldjes te vinden als bewijs.
Bartje...wellicht heeft u vroeger van de tv serie genoten. Hij wilde niet bidden voor brune bonen. Wilt u dit boek nog een keer lezen? Vraag er even naar op de receptie. We hebben nog een mooi autheniek exemplaar onder de toonbank liggen;) Vlakbij het Drents museum staat het beroemde beeld, nou ja beeldje....Neem een blik brune bonen mee en ga met hem op de foto!

